Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Medycyna

Sprzęt WOŚP na oddziale w Zgierzu

2015-10-07 10:25:27
Każde urządzenie z nadrukowanym serduszkiem WOŚP, które trafia na oddział szpitalny, traktujemy jako element rozliczenia naszych działań. Serduszko Orkiestry to ważna i wyraźna informacja, że to konkretne urządzenie działa i ta konkretna terapia jest prowadzona dzięki temu, że pewnej zimowej niedzieli 120 tys. wolontariuszy w całej Polsce zbierało pieniądze w ramach Finału WOŚP.

Wczoraj (06.10.2015) kolejnych 61 urządzeń przekazaliśmy Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Zgierzu. Stanowią one dosłownie kompleksowe wyposażenie oddziału internistyczno-geriatrycznego. Co to znaczy – kompleksowe? Są to praktycznie wszystkie urządzenia wykorzystywane do opieki nad pacjentami na tym oddziale - nowoczesne, sterowane elektronicznie łóżka z materacami, kardiomonitory, pompy infuzyjne, inhalatory, wózki inwalidzkie dostosowane do przewożenia pacjentów w podeszłym wieku, aparaty do mierzenia ciśnienia, holtery EKG. Sprzęt wartości około 450 tys. złotych pozwolił odmienić w ciągu kilkunastu dni (bo urządzenia dojeżdżały do szpitala partiami) komfort pacjentów, pracę personelu medycznego, atmosferę codziennego pobytu na oddziale. Radość lekarzy i personelu, wdzięczność leczonych na oddziale seniorów – to wszystko piękne emocje, które towarzyszyły nam podczas tych kilkudziesięciominutowych odwiedzin w szpitalu. Ordynator Zbigniew Jarosik bez ogródek stwierdza, że z takim wspaniałym darem nie miał jeszcze do czynienia w swojej lekarskiej karierze. Dr Mariusz Jędrzejczak, dyrektor szpitala, tryskający energią dziękował wszystkim zaangażowanym w proces pozyskania darów od WOŚP. A musicie wiedzieć, że szpital także włożył w to ogrom pracy, walcząc o „geriatryczny” kontrakt w NFZ. Wymogi zostały spełnione, najstarsi pacjenci uzyskali nową jakość opieki, a WOŚP z dumą mógł wesprzeć drugi w ostatnim czasie w regionie łódzkim oddział przygotowany do godnej opieki medyczne seniorów. 

Tym bardziej miło było słyszeć słowa wdzięczności skierowane w stronę Działu Medycznego WOŚP. Tym bardziej było miło usłyszeć huragan braw dla wolontariuszy zgierskiego sztabu, którzy także obecni byli na uroczystości, a którzy przygotowują się już powoli do 24. Finału 10 stycznia 2016 roku. 

Podsumowując – był to kolejny, fantastyczny dzień rozliczania działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

(Milkee) 
 

Za nami przemiły dzień! Nie tylko świętowaliśmy dziś urodziny Jurka, ale i gościliśmy w Szpitalu Wojewódzkim w Zgierzu,...

Posted by WOŚP on 6 października 2015

 


 
POKAŻ PODOBNE
2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

Zobacz też