Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Medycyna
Finały

Sprzęt za 30 milionów złotych dla geriatrii, onkologii i neonatologii

2016-05-24 12:09:13

Z dumą podsumowujemy pierwsze zakupy sprzętu medycznego za środki z 24. Finału! Dla godnej opieki medycznej seniorów (a więc przede wszystkim dla zakładów opiekuńczo-leczniczych), dla onkologii dziecięcej, a także dla kilku ośrodków neonatologicznych, zakupiliśmy w sumie 3517 urządzeń za łączna sumę 29.650.274,54 PLN.
 

Sprzęt zakupiony dla geriatrii i neonatologii 

Sprzęt zakupiony dla onkologii Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze zostały wyposażone m.in. w 2655 sterowanych elektronicznie łóżek. Oprócz tego do placówek tych trafią inhalatory, lokalizatory naczyń, ssaki, aparaty EKG, materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie, podnośniki, fotele kąpielowe, pompy infuzyjne, aparaty do mierzenia ciśnienia, przyłóżkowe urządzenia rehabilitacyjne czy wagi fotelowe. To tak naprawdę bardzo podstawowe wyposażenie, ale zmieni ono codzienność funkcjonowania ZOL-i w sposób bezprecedensowy. Jurek Owsiak nie krył dumy z rozmachu, z jakim wkroczyliśmy w świat geriatrii. Przed rozpoczęciem 45. Konkursu Ofert Prezes Zarządu WOŚP mówił - Podczas odbywającego się konkursu ofert samych łóżek kupimy 2655. Z zakupionymi wcześniej łóżkami (3470 sztuk) daje to nieprawdopodobną ilość 6125 łóżek. Nowoczesnych, sterowanych elektronicznie, w części wyposażonych w równie nowoczesne materace przeciwodleżynowe. I wszystkie te łóżka zostały wyprodukowane w Polsce! Jest to gigantyczny sukces Fundacji.

 


Tak naprawdę jednak gigantyczny efekt i sukces odnieśliśmy w onkologii dziecięcej. Dzięki zakupom zaawansowanego technologicznie, niezwykle nowoczesnego wyposażenia dla 11 ośrodków onkologiczne diagnostyki dziecięcej udało się w tym zakresie wprowadzić rewolucyjną zmianę.

- To, czego dokonała Wielka Orkiestra, to jest absolutna rewolucja w diagnostyce nowotworowej dzieci – mówi prof. Bohdan Maruszewski, Prezes Fundacji WOŚP - To jest wprowadzenie technologii i metod badawczych, jakich nigdy w Polsce specjaliści onkolodzy nie mieli możliwości stosować.

O tym, co naprawdę oznaczają dla dzieci chorych na nowotwory zakupy, z dumą mówi prof. dr hab. med. Wojciech Młynarski z Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - Zastosowanie najnowocześniejszych metod diagnostyki genetycznej daje ogromną szansę na to, by realnie podnieść „wyleczalność” chorób nowotworowych u dzieci z obecnych 70% do ponad 80% zdiagnozowanych przypadków, a w przypadku najczęstszego nowotworu, czyli ostrej białaczki – nawet do powyżej 90%. Będzie to przełom w leczeniu chorób nowotworowych u dzieci w Polsce.

Postanowiliśmy także pozytywnie odpowiedzieć na prośby kilku oddziałów neonatologicznych dotyczących przekazania lokalizatorów naczyń. Urządzenia te zdecydowanie ułatwią opiekę szpitalną nad najmniejszymi pacjentami oraz poprawią ich komfort. Otrzyma je 5 placówek.


(Milkee, ajo) 

 


 
POKAŻ PODOBNE
2020-09-11 16:00:00

Pilotażowe szkolenie PP

Pandemia Sars-Cov-2 bardzo poważnie wpłynęła na nasze plany szkoleniowe oraz inne aktywności związane z Pokojowym Patrolem. Kilkanaście dni po zakończeniu lutowego szkolenia dla wolontariuszy podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu kolejnych spotkań w naszym Centrum Wolontariatu. Kilka tygodni po Najpiękniejszej Domówce Świata podjęliśmy decyzję o wznowieniu szkoleń dla wolontariuszy chcących działać jako Pokojowy Patrol.

2020-09-16 09:30:58

Ogłaszamy 55. Konkurs Ofert

Ponownie będziemy kupować sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Tym razem będą to wyroby medyczne przeznaczone dla oddziałów neurologicznych i neurochirurgicznych.

2020-08-28 15:00:00

Przygotuj się do nowego roku z warsztatami ASP

Rozpocznij rok szkolny z nową wiedzą, dzięki warsztatom Akademii Sztuk Przepięknych. Obejrzyj retransmisję wybranych warsztatów m.in. z zakresu: zdrowia, ekologii, kultury, psychologii i rozwoju osobistego, praw człowieka czy edukacji globalnej, które odbyły się online w ramach 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE - Najpiękniejszej Domówki Świata.

2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

Zobacz też