Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Fundacja

Starą Niedziałkę też odwiedziły misie

2015-11-30 15:08:04
Napisała dziś do nas Pani Urszula Mastalerz ze Szkoły Podstawowej w Starej Niedziółce o tym, że uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowali w swojej okolicy akcję "Historia Misia":

"Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uczy nie tylko ratować i pomagać, lecz także reagować na krzywdę dzieci. Akcja "Historia Misia" ma na celu zwrócenie uwagi na problem bicia dzieci, jej założeniem jest zwrócenie uwagi dorosłych na krzywdę małego dziecka. Symbolem przemocy wobec dzieci jest pluszowy miś, z opatrunkami, bandażem i hasłami "Nie bij mnie - Kochaj mnie".

Szkolny Klub Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Starej Niedziółce bardzo szybko podjął decyzję o organizacji akcji "Historia Misia" w naszej szkole. Uczennice klasy VI A przygotowały ulotki, ja odpowiednio przygotowałam pluszowe misie i ruszyliśmy na korytarze z przesłaniem "Nie bij mnie - Kochaj mnie". Na dzień akcji wybraliśmy 25 listopada, czyli "Dzień Pluszowego Misia". Uczennice ściskając misie, rozdawały ulotki osobom dorosłym wyjaśniając także cel prowadzonej akcji.

Wierzymy, że działania WOŚP i wielu osób, które włączyły się do akcji wzmocnią głos krzywdzonych dzieci. Nam udało się dotrzeć do ponad 30 osób, tyle zostało rozdanych ulotek, dodatkowo na holu szkoły pojawiła się gazetka informująca o akcji. Sprawozdanie z przebiegu akcji pojawiło się na stronie internerowej Szkolnego Klubu Wolontariatu. (Urszula Mastalerz ze Szkoły Podstawowej w Starej Niedziałce)
 


Fot. Urszula Mastalerz
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też