Do 29. Finału WOŚP pozostało
72 dni
Festiwal

To oni wygrali woodstockowe Eliminacje 2016!

2016-06-04 22:21:59

W stolicy Wielkopolski zakończył się właśnie Finał kolejnej edycji Eliminacji do Przystanku Woodstock! Scena Centrum Kultury "Zamek" stała się areną walki 9 niesamowitych zespołów, wyłonionych spośród ponad 700, które nadesłały swoje płyty do Fundacji WOŚP - organizatora Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Możliwość występu na Dużej Scenie otrzymały Cochise, The Snuff, Omni mOdO i Aarch A. Na Małej Scenie zobaczymy Radio Slam, Lion Shepherd i Hanzę, a "Dzika Karta Lecha" powędrowała do zespołów Scylla i Superhalo!

 

Zakończenie Eliminacji do 22. Przystanku Woodstock, fot. Grzegorz Adamek


Poznań, w którym Eliminacje goszczą po raz kolejny, tym razem stał się miejscem pojedynku 9 zespołów wyłonionych przez jurorów w czasie wcześniejszych półfinałów w Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu. Z dzisiejszej stawki coś dla siebie z pewnością mogli wybrać wszyscy fani cięższych brzmień, ale, tak jak na Przystanku Woodstock, również i na Eliminacjach pojawiły się też bardziej różnorodne klimaty, jak choćby world music. Były gitarowe popisy, artyści wspinający się wyżyny wokalne i niezwykła interakcja z publiką, czyli wszystko to, czego na udanym koncercie nie może zabraknąć!

Jako pierwszy zaprezentował się niezwykle energetyczny zespół Radio Slam, który zachwycił publiczność dobrze skomponowaną mieszanką gitarowych riffów, świetnych melodii i porywającego wokalu. Drugim w kolejności zespołem była szczecińska Scylla, bez wątpienia faworyt wszystkich fanów metalu i elektroniki. Później przyszedł czas na muzyków z Cochise na czele z Pawłem Małaszyńskim, którym jako bywalcom najważniejszych polskich festiwali muzycznych pozostało jeszcze zdobyć Przystanek Woodstock. Kawałek prawdziwego rock’n’rolla na gorąco pokazało nam Superhalo, a warszawski Lion Shepherd zabrał w podróż po muzyce światowej. Niezły popis umiejętności dało modern-rockowe The Snuff z Czech, niesamowite było również Omni-mOdO, które porwało do zabawy wszystkich na sali. Stawkę zamykały dwie bardzo dobre kapele rockowe wyłonione w ramach półfinału w Łodzi - Aarch A i Hanza. Był ogień!

Tradycyjnie, w czasie Eliminacji, poza zespołami konkursowymi, pojawili się także goście. Tym razem byli to muzycy kapeli Rust, uczestnicy Eliminacji w 2012 roku oraz Kuba Płucisz wraz z gośćmi, m.in. Damianem Ukeje i Pawłem Piecuchem.

Wszystkie występy oceniało jury w składzie: Jurek Owsiak (prezes zarządu Fundacji WOŚP), Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio), Tomasz Kasprzyk "Kasprol" (dziennikarz muzyczny Antyradia), Piotr Chancewicz "Dziki" (producent muzyczny, muzyk) oraz Krzysztof Dobies "Milkee" (Rzecznik Prasowy Przystanku Woodstock).

Po kilku godzinach poznaliśmy zwycięzców. Możliwość występu na Dużej Scenie otrzymały: Cochise, The Snuff, Omni mOdO i Aarch A. Na Małej Scenie zobaczymy: Radio Slam, Lion Shepherd i Hanzę, a Dzika Karta Lecha powędrowała do zespołów: Scylla i Superhalo.

Dodatkowo nagrody dla zespołów przygotowali partnerzy Eliminacji:

Dla zespołu Omni-mOdO:
 • nagranie demo w Izabelin Studio od Andrzeja Puczyńskiego
 • pakiet promocyjny Kręcioła.TV
 • stopa, werbel i siedzisko od firmy Mapex dla perkusistki
 • gitara od firmy Fender dla gitarzysty
 
Dla zespołu Aarch A:
 • pakiet promocyjny Antyradia
 • mikrofon od firmy Polsound

Dla zespołu Hanza:
 • nagranie demo w Izabelin Studio od firmy Lech

Dla zespołu Radio Slam:
 • słuchawki od firmy ESS Audio

Dla zespołu Superhalo:
 • słuchawki od firmy ESS Audio

Dla zespołu Scylla:
 • słuchawki od firmy Polsound

Dla zespołu The Snuff:
 • słuchawki od firmy Polsound

Dla zespołu Cochise:
 • słuchawki od firmy Polsound

Przypomnijmy, że w czasie wcześniejszych półfinałowych koncertów możliwość występu na 22. Przystanku Woodstock wywalczyli także:
 
 • Główna Scena - Marcelina,
 • Mała Scena - Romantycy Lekkich Obyczajów, SIQ, Bod Omylu i Denoi,
 • Scena Viva Kultura - Wiewiórka na drzewie,
 • "Dzika Karta Lecha" - Mademoiselle Carmel, Alcoholica, The Shipyar i Oil Staints.

Spotkanie w Poznaniu było tak naprawdę podwójnym Finałem, ponieważ jurorzy ogłosili także wyniki plebiscytu Złotego Bączka. Internauci oddali w sumie prawie 78 tys. głosów. Rywalizacja była zacięta i do samego końca nie było wiadomo, który z zespołów będzie miał okazję ponownie zagrać na Przystanku Woodstock. Ostatecznie, na Dużej Scenie zwyciężyły zespoły Decapitated i Modestep, na Małej triumfowały Finnegan's Hell i Grubson. Już wyczekujemy ich koncertów na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

Dziękujemy wszystkim obecnym na eliminacyjnych koncertach oraz tym, którzy śledzili ich przebieg w Internecie. Wielkie dzięki należy się również naszym sponsorom oraz wolontariuszom Pokojowego Patrolu, którzy dbali o to, aby wszystko przebiegało, jak należy.

Lepszego przedsmaku emocji 22. Przystanku Woodstock nie mogliśmy sobie wyobrazić!
 

(Ola)Radio Slam, fot. Grzegorz Adamek


Scylla, fot. Lucyna Lewandowska


Cochise, fot. Grzegorz Adamek


Superhalo, fot. Grzegorz Adamek


Lion Shepherd, fot. Dawid Ilnicki


Omni-mOdO, fot. Grzegorz Adamek


The Snuff, fot. Dawid Ilnicki


Aarch A, fot. Grzegorz Adamek


Hanza, fot. Dawid Ilnicki
 
POKAŻ PODOBNE
2020-10-15 16:57:23

55. Konkurs Ofert zakończony

W dniach 13-14 października zrealizowaliśmy zakupy sprzętu za środki zebrane w trakcie 28. Finału WOŚP. Ich efektem jest zamówienie o wartości 27 039 788 PLN na kilkadziesiąt urządzeń, które już za 3 miesiące trafią do szpitali w całej Polsce.

2020-10-05 11:30:00

Zarejestruj Sztab 29. Finału w swoim mieście

Ruszyła rejestracja sztabów 29. Finału WOŚP! Chcesz zorganizować zbiórkę w swojej miejscowości? Pamiętaj, że istnieje kilka form rejestracji zbiórki. Nim rozpoczniesz rejestrację swojej zbiórki, przeczytaj ten tekst i dowiedz się, którą formę rejestracji sztabu powinieneś wybrać. Pamiętaj, aby przed rejestracją zapoznać się z odpowiednim regulaminem zbiórki.

2020-10-07 12:30:00

Znamy temat 29. Finału WOŚP

Wiemy, na co zagra WOŚP w 2021 roku. 7 października na terenie Fundacji WOŚP w Warszawie Jurek Owsiak ogłosił cel 29. Finału WOŚP, który odbędzie się 10 stycznia 2021 roku. Tym razem Fundacja będzie zbierać na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

2020-10-13 11:21:07

Wszystkiego najlepszego Patrolowcy

Razem z naszymi wolontariuszami – jak co roku – 13 października, świętujemy dziś Dzień Pokojowego Patrolowca.

Zobacz też