Do 29. Finału WOŚP pozostało
75 dni
Festiwal

Ubierzcie się - to będzie zimna noc

2015-08-01 03:15:00

Za nami drugi dzień Festiwalu i choć wiemy, że dzisiejsze emocje będą Was jeszcze długo rozgrzewały - szykuje się zimna noc! 

Piątek, czyli drugi dzień festiwalowy dobiegł końca, choć patrząc na podsumowanie dzisiejszych wydarzeń można by podejrzewać, że ten dzień trwał ze trzy dobry. Jak to możliwe, że to wszystko zdążyło się odbyć? A jednak!

Od bladego świtu czekało na Was wzgórze ASP, które przez cały czas trwania Festiwalu oferuje poranną medytacje, jogę, zumbę i fitness. Choć kończycie zabawę na koncertach w późnych godzinach nocnych, naprawdę chętnie uczestniczycie w tych zajęciach z uśmiechami na twarzach.

O 10:00 namiot ASP zamienił się z sali gimnastycznej w miejsce poważnych spotkań i inspirujących rozmów. Na pierwszy rzut Rafał Sonik, do którego po tym spotkaniu my osobiście nabraliśmy jeszcze większego szacunku i podziwu. Następna rozmowa z Marią Rotkiel - psychoterapeutką i specjalistką Public Relations mocno poruszyła temat coraz większej odwagi w korzystaniu z pomocy psychologów i korzyści z przepracowywania problemów ze specjalistami. Ostatnie z wtorkowych spotkań to Marcin Iwiński - twórca popularnej na całym świecie gry "Wiedźmin".

O 11:00 w Wiosce Playa odbyła się próba bicia zeszłorocznego Rekordu Guinnessa w liczbie pomalowanych ludzkich ciał - jak zawsze w takich projektach - nie zawiedliście nas! Byliście tłumnie, wesoło i... kolorowo. Udało się, nasz Festiwal po raz kolejny jest rekordowy! 

O 12:30 pod Dużą Sceną miał miejsce wspaniały happening organizowany przez Greenpeace, mający zwrócić uwagę na źródła energii odnawialnej - czerpanie prądu z energii słonecznej. Było Was kilka tysięcy osób i powstał z Was piękny ludzki obraz, przedstawiający człowieka sięgającego po promienie słoneczne.

14:00 to druga konferencja prasowa w namiocie Centrum Prasowego WOŚP, na której gościli przedstawiciele Lecha, Findera, Uni-Netu - czyli naszych partnerów i sponsorów oraz Urząd Województwa Lubuskiego, Rafał Sonik i Szefowa Zabezpieczenia Medycznego.  

O 15:00 wykopaliście rasizm ze stadionu, czyli rozegraliście finał Antyrasistowskich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej. Chwilę później ruszyły koncerty na Dużej i Małej Scenie oraz swoje dźwięki w eter puściła Pokojowa Wioska Kryszny. Dzięki trzem scenom z różnorodną muzyką każdy z Was może wybrać coś dla siebie i bawić się w "swoich klimatach".

Skaczecie na bungee, chodzicie do fryzjera w Wiosce Lecha, robicie zakupy w Lidlu, jeździcie na rowerze i oglądacie Woodstock z Wielkiego Koła w Allegro, zjeżdżacie na zjeżdżalni w PLAY-u

O 02:00 przy drobnej pomocy aktorów z Teatru 6. Piętro zmieniliśmy klimaty i obejrzeliście najprawdziwszy spektakl "Central Park West" Woodiego Allena w reżyserii Eugeniusza Korina. Już drugi rok pod rząd namiot ASP zamienił się w najprawdziwszy teatr, z najlepszymi aktorami, sztuką na najwyższym poziomie i najpiękniejszą widownią. Ale o tym niebawem w osobnej relacji. Zdecydowanie na to zasługują!

Szukajcie nas w Internecie, a dla nieobecnych - Kręcioła TV nadaje transmisję LIVE! Poczujcie choć namiastkę Festiwalu. 


To będzie najzimniejsza noc na tegorocznym Festiwalu. Prosimy Was - dbajcie o siebie nawzajem i ubierzcie się ciepło. Nie chcemy, abyście po dniu pełnym wrażeń zmarzli i nie byli w stanie korzystać z jutrzejszych atrakcji. Jednak pamiętajcie, że nasz Regulamin zabrania rozpalania otwartego ognia - nie palcie ognisk. Śpijcie dobrze! 


(Nika, fot.Piotrek Barbachowski/ Igor Kohutnicki/ Arek Drygas/ Szymon Aksienionek) 
 
POKAŻ PODOBNE
2020-09-29 12:57:13

Debata Senatu RP i WOŚP już 21 października

21 października br. o godz. 11.00 w Senacie RP odbędzie się debata „Ratujmy psychiatrię dziecięcą i młodzieżową”, organizowana pod auspicjami Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego oraz Prezesa Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.

2020-10-13 13:57:13

Uczestnicy Pol'and'Rock Festival i Finałów WOŚP ratują życie!

67 przyjaciół Orkiestry uratowało innym życie, zostając dawcą szpiku! 13 października obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku, czyli dzień poświęcony osobom, które zdecydowały się przekazać swoje komórki macierzyste.

2020-09-30 16:45:07

Dwa nowe wyjątkowe miejsca w Kołobrzegu nawiązujące do działalności Fundacji

Jurek Owsiak oraz prezydent Anna Mieczkowska 30 września symbolicznie otworzyli rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kołobrzegu.

Zobacz też