Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Finały

Więcej relacji z 24. Finału WOŚP w Telewizji Polskiej

2015-11-27 17:01:38
TVP2 - jak co roku - przez ponad pięć godzin relacjonować będzie kolejny, już 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia 2016 roku. Po raz pierwszy więcej godzin wydarzeniu - niż w Dwójka - poświęci TVP Rozrywka - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Sztab główny 24. Finału WOŚP znajdzie się - jak zawsze - w Studiu nr 5 w siedzibie Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza. Główną antenę relacjonującą Finał WOŚP będzie Dwójka, która na transmisje ze studia i wydarzeń towarzyszących akcji poświęci - tak jak w ub.r. - ponad 5 godzin. Pokazywać je będzie w wejściach antenowych od rana do nocy. Stacja transmitować będzie m.in. pokaz sztucznych ogni, czyli tzw. „Światełko do nieba” o godz. 20.00 czy fragmenty koncertu odbywającego się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. W całości zostanie on pokazany w TVP Rozrywka - w sumie poświęci ona Finałowi WOŚP ponad 6 godzin (w tym roku ponad 2 godziny). Relacje z akcji pojawią się też na antenach TVP Polonia i TVP Info oraz w programach oddziałów terenowych TVP.

- W tym roku relację z Finału WOŚP będzie można również oglądać w serwisie internetowym TVP oraz na stronie fundacji WOŚP. W internecie będzie można zobaczyć transmisję z tego, co dzieje się w Studiu nr 5 pomiędzy wejściami na antenę TVP2 - informuje biuro prasowe TVP.

W przygotowanie relacji z akcji zaangażowanych będzie około 100 ekip reporterskich TVP w całej Polsce.

Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowane są od 1993 roku. - TVP2 współtworzy tą największą medialnie akcję charytatywną od samego początku - podkreśla biuro prasowe publicznego nadawcy. Przyszłoroczna zbiórka będzie prowadzona na „zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”.

W tym roku w ramach akcji zebrano 53,1 mln zł, które przeznaczono na „podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów”.

Relacje z 23. Finału WOŚP, który odbył się 11 stycznia br., na antenie TVP2 oglądało średnio 870 tys. osób, co przełożyło się na 7,41 proc. udziału w grupie 4+ i 7,18 proc. w grupie komercyjnej 16-49 (dane Nielsen Audience Measurement).

(za: Wirtualne Media)Fot. PAP
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też