Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Podczas 27. Finału zebraliśmy:
175 938 717 PLN
Festiwal

Woodstock solidarny z Niceą

2016-07-15 22:45:46

22. Przystanek Woodstock uczcił pamięć ofiar tragedii, która miała miejsce wczoraj w Nicei. Ze 120 tys. kartek papieru w barwach narodowych Francji, uczestnicy Festiwalu utworzyli nad głowami ogromną flagę, a z głośników rozbrzmiała Marsylianka. 
 

Ze sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata Jurek Owsiak, pomysłodawca, dyrektor i promotor festiwalu, wygłosił specjalny apel. 
 

Chcemy odnieść się do tego, co wydarzyło się w Nicei. Nie odgrodzimy sie od siebie, nie wykopiemy rowów, nie zrobimy zasieków. Musimy coś zmienić w głowach. Na całym świecie. Przede wszystkim u polityków. To oni muszą coś zmienić. Reagując przemocą na przemoc nie uda się nigdy osiągnąć nic dobrego. Musimy inaczej patrzeć na ludzi, na religię, na ich przekonania. Musimy szanować się nawzajem.

Dziś solidaryzujemy się z tymi, którzy mają ogromny ból w swoich sercach, solidaryzujemy się z tymi, którzy stracili najbliższych, przez przemoc, przez nietolerancje, przez nienawiść - mówił Jurek ze sceny.  

Nie może przemoc walczyć z przemocą! Bądźcie pokojowo nastawieni do życia i do świata. Pokażcie, że to miejsce jest również pokojowo nastawione, że jesteście na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. 

Pod sceną festiwalu zebrała się kilkusettysięczna publiczność. Był to jeden z najbardziej poruszających momentów w 22-letniej historii festiwalu Przystanek Woodstock. 

 

fot. Igor Kohutnicki

fot. Marcin Michoń

fot. Dominika Rutkowska

fot. Robert Grablewski

fot. Piotr Barbachowski

fot. Barbara Lutzner

fot. Agnieszka Janowska

POKAŻ PODOBNE
2019-09-04 12:00:00

Weź udział w biciu rekordu w pierwszej pomocy!

Już po raz siódmy będziemy próbowali pobić Rekord w Pierwszej Pomocy. Dołącz do akcji!

2019-07-23 17:30:00

Pol'and'Rock to najbardziej odpowiedzialny festiwal

Jak wielokrotnie podkreślał Jurek Owsiak - bezpieczeństwo na Festiwalu Pol'and'Rock jest dla nas najważniejsze. Ważne jest też dla nas poruszanie społecznie istotnych tematów. Zobacz, co w tym roku wydarzy się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

2019-08-12 16:38:09

Dlaczego warto wybrać się na Wielki Mecz?

Wielki Mecz zbliża się wielkimi krokami. Już za niecały miesiąc, po raz trzeci, na murawie warszawskiego stadionu Legii staną drużyny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i TVN. Sprawdź, dlaczego nie może Cię tam zabraknąć!

2019-07-26 23:30:00

Co się mówi o prawach człowieka na Pol'and'Rock Festival?

Przeczytaj, czego o prawach człowieka można dowiedzieć się w miejscu, gdzie niezależnie od różnic bawimy się wszyscy razem we wspaniałej atmosferze.

Zobacz też