Do 29. Finału WOŚP pozostało
102 dni
Festiwal

Woodstock solidarny z Niceą

2016-07-15 22:45:46

22. Przystanek Woodstock uczcił pamięć ofiar tragedii, która miała miejsce wczoraj w Nicei. Ze 120 tys. kartek papieru w barwach narodowych Francji, uczestnicy Festiwalu utworzyli nad głowami ogromną flagę, a z głośników rozbrzmiała Marsylianka. 
 

Ze sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata Jurek Owsiak, pomysłodawca, dyrektor i promotor festiwalu, wygłosił specjalny apel. 
 

Chcemy odnieść się do tego, co wydarzyło się w Nicei. Nie odgrodzimy sie od siebie, nie wykopiemy rowów, nie zrobimy zasieków. Musimy coś zmienić w głowach. Na całym świecie. Przede wszystkim u polityków. To oni muszą coś zmienić. Reagując przemocą na przemoc nie uda się nigdy osiągnąć nic dobrego. Musimy inaczej patrzeć na ludzi, na religię, na ich przekonania. Musimy szanować się nawzajem.

Dziś solidaryzujemy się z tymi, którzy mają ogromny ból w swoich sercach, solidaryzujemy się z tymi, którzy stracili najbliższych, przez przemoc, przez nietolerancje, przez nienawiść - mówił Jurek ze sceny.  

Nie może przemoc walczyć z przemocą! Bądźcie pokojowo nastawieni do życia i do świata. Pokażcie, że to miejsce jest również pokojowo nastawione, że jesteście na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. 

Pod sceną festiwalu zebrała się kilkusettysięczna publiczność. Był to jeden z najbardziej poruszających momentów w 22-letniej historii festiwalu Przystanek Woodstock. 

 

fot. Igor Kohutnicki

fot. Marcin Michoń

fot. Dominika Rutkowska

fot. Robert Grablewski

fot. Piotr Barbachowski

fot. Barbara Lutzner

fot. Agnieszka Janowska

POKAŻ PODOBNE
2020-09-16 09:30:58

Ogłaszamy 55. Konkurs Ofert

Ponownie będziemy kupować sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Tym razem będą to wyroby medyczne przeznaczone dla oddziałów neurologicznych i neurochirurgicznych.

2020-07-06 11:43:55

Blisko 50 milionów złotych na walkę z koronawirusem

6 lipca Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała prowadzone od połowy marca działania związane z pandemią COVID-19. Organizacja placówkom w całym kraju przekazała  sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości 48,8 miliona złotych.

2020-09-15 09:40:00

29. Finał WOŚP – czas start!

Mimo pandemii i wiążących się z nią zmian, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie rozbrzmi na całym świecie, by zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń medycznych. 29. Finał WOŚP odbędzie się 10 stycznia, a już 5 października ruszy rejestracja sztabów.

2020-09-29 12:57:13

Debata Senatu RP i WOŚP już 21 października

21 października br. o godz. 11.00 w Senacie RP odbędzie się debata „Ratujmy psychiatrię dziecięcą i młodzieżową”, organizowana pod auspicjami Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego oraz Prezesa Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.

Zobacz też