Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Finały

Wspiera nas technologia

2015-08-01 22:30:00

Wsparcie Esri Polska obejmuje nie tylko budowę aplikacji dla osób odwiedzających Przystanek Woodstock, ale również przygotowanie specjalistycznych map przeznaczone dla służb, takich jak Policja, Straż Pożarna czy Ratownictwo Medyczne. Pozwolą one skoordynować wszystkie służby tak, aby w maksymalnie krótkim czasie móc reagować na zdarzenia, takie jak wypadki czy pożary i niwelować je zanim się rozprzestrzenią. 

Aplikacje zostały opracowane w technologii ArcGIS Online, która pozwala na udostępnianie, współdzielenie i publikowanie map za pośrednictwem internetu. Dzięki temu organizatorzy i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mogą momentalnie przysłać sobie ważne informacje oraz koordynować działania. Błyskawiczna komunikacja możliwa jest także dzięki wprowadzeniu siatki indeksowej, która dzieli mapę na kwadraty podobnie jak w szachach. Komunikując się przez krótkofalówkę, służby określają lokalizację zdarzenia właśnie za pomocą współrzędnych kwadratu np. B3 – mówi Robert Jędrzejczak, koordynator projektu ze strony Esri Polska.

Wysoka jakość map to także zasługa firmy MGGP Aero, która wykonała i udostępniła ortofotomapę (zdjęcia lotnicze) terenu z pokładu samolotu. Nalot wykonano we wtorek przed samym rozpoczęciem festiwalu co gwarantuje niespotykane odwzorowanie poszczególnych elementów infrastruktury festiwalowej.

Przystanek Woodstock to drugi na świecie festiwal, podczas którego aplikacje 
mapowe będą wyposażone w zdjęcie lotnicze wykonane zaledwie kilkadziesiąt godzin wcześniej. Minęła niecała doba od momentu wykonania zdjęć do opublikowania ich w aplikacjach woodstockowych co jest dla nas wielkim sukcesem – dodaje Robert Jędrzejczak. 

Koordynacja działań i wyświetlanie informacji o terenie, to nie jedyne funkcjonalności aplikacji mapowych. Pozwalają one także na gromadzenie i analizowanie danych o zdarzeniach i podjętych działaniach, co posłuży do zapewnienia jeszcze wyższego poziomu bezpieczeństwa przy okazji następnych edycji Przystanku Woodstock.


(WD, fot.Szymon Aksienionek)

 
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też